Vinter- og vårprogram 2019

Lørdag 2. februar kl.1400
Galleri F-15, Moss

Medvirkende: Maria Angelika Carlsen - solo fiolin

Program: TBA

VinterRiss 2019

Onsdag 27. februar kl.1930
House of Foundation, Moss

Medvirkende:
Helga Størdal (vokal) - Ole Martin Huser-Olsen (gitar)

Program:
Ewa Serafin: 5 sanger til tekster av Casper André Lugg - Det store svaet (2017)
Marcus Paus: 3 sanger til tekster av Ulrik Farestad - Sangen og katastrofen (2017)
Gisle Kverndokk: 3 sanger til tekster av Catherine Blaavinge Bjørnevåg - Um sakne springe blomen (2016)
Kjell Habbestad: 7 sanger til tekster av Ruth Lillegraven - Urd (2013)

Torsdag 28. februar kl.1230
Brygga Konsertscene, Halden

Medvirkende:
Slagverkensemblet SISU - Det norske blåseensemble - Dirigent: Torodd Wigum

Program:
Håkon Berge: «NanawataiTwo» (URFRAMFØRING)
Elevverk fra musikklinjene ved Askim vgs, Greåker vgs Sarpsborg, Kirkeparken vgs Moss og Remmen vgs Halden

Fredag 1,mars kl.1930
Fredrikstad Domkirke

Medvirkende:
Borg vokalensemble, Dan René Dahl - orgel, Sven Lundestad - gitar, André Fjørtoft - slagverk, Tore Erik Mohn - dirigent

Program:
Anniken Paulsen: «Korint 13»,
Anniken Paulsen: «My Son»
Jon Mostad: «The Lord is My Shepherd»
Trond Erikson: «Silénce pour orgue» op.1

Lørdag 2.mars kl.1400
Blå Grotte, Fredrikstad

Elektroakustisk seminar for barn og unge - fra 8 år

Lørdag 2. mars kl.1800
Tune kirke, Sarpsborg

Medvirkende:
Klang av Oldtid

Program:
Kyrre Sassebo-Haaland: «G-Kraft for fire lurer» 3´
Anniken Paulsen: «Tunesteinen» 12´
Gaute Vikdal: «Radius» (introduksjon til Håbardskvad) 3´
Bjørn Andor Drage: «Håbardskvad» for to lurer og elektronikk 10´
Håkon Berge: «Håvamål-vers» 10´
Bjørn Andor Drage: «Langnes» 5´
Gaute Vikdal: «Aknaton» 7´
Ragnar Bjerkreim: «Lurklang» 8´
 

Lørdag 2.mars kl.1800
Blå Grotte, Fredrikstad

Medvirkende: TBA

Program: TBA

Søndag 3.mars kl.1500
Arena Scene, Moss

Medvirkende:
Maiken Mathisen Schau, fløyte - Trond Schau, klaver - Østfold Strykekvartett

Program:
Kjell Mørk Karlsen: «Strykekvartett nr. 4» (URFRAMFØRING)
Toralf Willy Nørbech: «Strykekvartett nr.1» (URFRAMFØRING)
David Bratlie: «Percée Lumineuse» for fløyte og piano (URFRAMFØRING)

Kjell Mørk Karlsen: «Sonata Brevis per Flauto solo» 1996
Lowell Liebermann: «Sonata for flute and piano op.23» 1987

Lørdag 8. juni kl.1400
Momentum kunsthall

Medvirkende: TBA

Program: TBA

Ole Martin Huser-Olsen.

Helga Størdal

Det Norske Blåseensemble

Slagverkensemblet SISU

Borg Vokalensemble
Tore Erik Mohn, dirigent

Klang av Oldtid

Maiken Mathisen Schau

Østfold Strykekvartett